Generell informasjon
| År | 2001 - 2006 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | CL 63 AMG (444Hp) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CL-Klasse (W215) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4993 mm |
| Bredde | 1857 mm |
| Høyde | 1398 mm |
| Akselavstand | 2885 |
| Vekt | 1398 kg |
| Maks bredde | 2500 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 6300 |
| Motor kw | 326 kw |
| Motor hk | 437 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 326 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 88 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/45-265/40 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 4.5 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |