Generell informasjon
| År | 2010 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 600 5.5 AT (517 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CL-klasse (W216) Facelift |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5095 mm |
| Bredde | 1871 mm |
| Høyde | 1419 mm |
| Akselavstand | 2955 |
| Vekt | 1419 kg |
| Maks bredde | 2620 kg |
| Bootkapasitet | 515 l |
Motoroverføring
| Motor | 5513 |
| Motor kw | 379 kw |
| Motor hk | 508 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 379 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 12 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 90 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 255/45 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 4.6 s |
| Drivstoffby | 21.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 10 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 14.3 l/100km |