Generell informasjon
| År | 2014 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 200 CDI 2.1d MT (136 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | CLA-klasse (C117) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4630 mm |
| Bredde | 1777 mm |
| Høyde | 1432 mm |
| Akselavstand | 2699 |
| Vekt | 1432 kg |
| Maks bredde | 2005 kg |
| Bootkapasitet | 470 l |
Motoroverføring
| Motor | 214 |
| Motor kw | 100 kw |
| Motor hk | 134 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 100 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55/R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 220 km/h |
| Akselerasjon | 9.4 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |