Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 220 CDI 2.1d AT (170 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | CLA-klasse (C117) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4630 mm |
| Bredde | 1777 mm |
| Høyde | 1432 mm |
| Akselavstand | 2699 |
| Vekt | 1432 kg |
| Maks bredde | 2005 kg |
| Bootkapasitet | 470 l |
Motoroverføring
| Motor | 2143 |
| Motor kw | 125 kw |
| Motor hk | 168 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 125 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | EURO VI |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 8.2 s |
| Drivstoffby | 5.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.5 l/100km |