Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 45 AMG 2.0 AT (360 HP) 4WD |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | CLA-klasse (C117) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4630 mm |
| Bredde | 1778 mm |
| Høyde | 1438 mm |
| Akselavstand | 2700 |
| Vekt | 1438 kg |
| Maks bredde | 2075 kg |
| Bootkapasitet | 470 l |
Motoroverføring
| Motor | 1991 |
| Motor kw | 264 kw |
| Motor hk | 354 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 264 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | EURO VI |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/40 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 249 km/h |
| Akselerasjon | 4.6 s |
| Drivstoffby | 9.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.1 l/100km |