Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 500 V8 24V (388 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CLK (W209) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4652 mm |
| Bredde | 1740 mm |
| Høyde | 1415 mm |
| Akselavstand | 2715 |
| Vekt | 1415 kg |
| Maks bredde | 2130 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5461 |
| Motor kw | 285 kw |
| Motor hk | 382 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 285 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 98 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | 7 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45R17 - 245/40R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 5.2 s |
| Drivstoffby | 16.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |