Generell informasjon
| År | 2002 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 55 AMG 5.4 V8 24V (367 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CLK (W209) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4640 mm |
| Bredde | 1740 mm |
| Høyde | 1415 mm |
| Akselavstand | 2715 |
| Vekt | 1415 kg |
| Maks bredde | 2120 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5439 |
| Motor kw | 269 kw |
| Motor hk | 360 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 269 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 97 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16-225/50 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 5.2 s |
| Drivstoffby | 18.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 12.8 l/100km |