Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 63 AMG 6.3 V8 32V (481 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | CLK (W209) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4652 mm |
| Bredde | 1740 mm |
| Høyde | 1414 mm |
| Akselavstand | 2715 |
| Vekt | 1414 kg |
| Maks bredde | 2175 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 6208 |
| Motor kw | 353 kw |
| Motor hk | 473 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 353 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 102,2 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/40R17 - 255/35R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 4.6 s |
| Drivstoffby | 10.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 21.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |