Generell informasjon
| År | 2010 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E 220 CDI (170Hp) BlueEFFICIENCY |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | E-klasse Cabrio (A207) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4698 mm |
| Bredde | 1786 mm |
| Høyde | 1398 mm |
| Akselavstand | 2760 |
| Vekt | 1398 kg |
| Maks bredde | 2275 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2143 |
| Motor kw | 125 kw |
| Motor hk | 168 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 125 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 232 km/h |
| Akselerasjon | 8.8 s |
| Drivstoffby | 6.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.4 l/100km |