Generell informasjon
| År | 1993 - 1996 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E 200 (124.040) (136 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | E-klasse Coupe (C124) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4655 mm |
| Bredde | 1740 mm |
| Høyde | 1395 mm |
| Akselavstand | 2715 |
| Vekt | 1395 kg |
| Maks bredde | 1900 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 100 kw |
| Motor hk | 134 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 100 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 89,9 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R 15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 11.5 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.7 l/100km |