Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E 350 (272Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse Coupe (C207) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4698 mm |
| Bredde | 1786 mm |
| Høyde | 1397 mm |
| Akselavstand | 2760 |
| Vekt | 1397 kg |
| Maks bredde | 2140 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3498 |
| Motor kw | 199 kw |
| Motor hk | 267 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 199 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 92,9 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/45 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.4 s |
| Drivstoffby | 12.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.5 l/100km |