Generell informasjon
| År | 2006 - 2009 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E200 K (184HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W211) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4856 mm |
| Bredde | 1822 mm |
| Høyde | 1483 mm |
| Akselavstand | 2854 |
| Vekt | 1483 kg |
| Maks bredde | 2105 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1796 |
| Motor kw | 135 kw |
| Motor hk | 181 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 135 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 9.6 s |
| Drivstoffby | 11.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.2 l/100km |