Generell informasjon
| År | 2007 - 2009 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E230 (204HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W211) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4818 mm |
| Bredde | 1822 mm |
| Høyde | 1462 mm |
| Akselavstand | 2854 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2496 |
| Motor kw | 150 kw |
| Motor hk | 201 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 150 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 88 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/55 R16 W |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 248 km/h |
| Akselerasjon | 8.9 s |
| Drivstoffby | 13.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.2 l/100km |