Generell informasjon
| År | 2005 - 2009 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E280 CDI (190HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W211) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4818 mm |
| Bredde | 1822 mm |
| Høyde | 1452 mm |
| Akselavstand | 2854 |
| Vekt | 1452 kg |
| Maks bredde | 2240 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2987 |
| Motor kw | 139 kw |
| Motor hk | 186 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 139 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 241 km/h |
| Akselerasjon | 8.6 s |
| Drivstoffby | 9.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.9 l/100km |