Generell informasjon
| År | 2005 - 2005 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E280 K (231HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W211) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4818 mm |
| Bredde | 1822 mm |
| Høyde | 1452 mm |
| Akselavstand | 2854 |
| Vekt | 1452 kg |
| Maks bredde | 2195 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2996 |
| Motor kw | 169 kw |
| Motor hk | 226 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 169 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 88 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 7.3 s |
| Drivstoffby | 13.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.3 l/100km |