Generell informasjon
| År | 2002 - 2009 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E500 (306HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W211) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4818 mm |
| Bredde | 1822 mm |
| Høyde | 1452 mm |
| Akselavstand | 2854 |
| Vekt | 1452 kg |
| Maks bredde | 2105 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 4966 |
| Motor kw | 224 kw |
| Motor hk | 300 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 224 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 97 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.5 s |
| Drivstoffby | 17.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.1 l/100km |