Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E 200 CDI (136 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W212) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4868 mm |
| Bredde | 1854 mm |
| Høyde | 1471 mm |
| Akselavstand | 2874 |
| Vekt | 1471 kg |
| Maks bredde | 2150 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2148 |
| Motor kw | 89 kw |
| Motor hk | 119 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 89 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 88 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 59 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R 16 W |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 215 km/h |
| Akselerasjon | 10.7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.3 l/100km |