Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E 350 CDI (211 HP) 7G-Tronic |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W212) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4868 mm |
| Bredde | 1854 mm |
| Høyde | 1471 mm |
| Akselavstand | 2874 |
| Vekt | 1471 kg |
| Maks bredde | 2370 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2987 |
| Motor kw | 155 kw |
| Motor hk | 208 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 155 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/55R16W |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 239 km/h |
| Akselerasjon | 7.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7 l/100km |