Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E 350 CDI (231 HP) 7G-Tronic DPF |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W212) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4868 mm |
| Bredde | 1854 mm |
| Høyde | 1471 mm |
| Akselavstand | 2874 |
| Vekt | 1471 kg |
| Maks bredde | 2150 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2987 |
| Motor kw | 169 kw |
| Motor hk | 226 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 169 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 89 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 7 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R 16 W |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 248 km/h |
| Akselerasjon | 6.9 s |
| Drivstoffby | 9.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.1 l/100km |