Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E 500 4Matic (388 HP) 7G-Tronic |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W212) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4868 mm |
| Bredde | 1854 mm |
| Høyde | 1471 mm |
| Akselavstand | 2874 |
| Vekt | 1471 kg |
| Maks bredde | 2150 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5461 |
| Motor kw | 285 kw |
| Motor hk | 382 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 285 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 98 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R 16 W |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 235 km/h |
| Akselerasjon | 5.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.4 l/100km |