Generell informasjon
| År | 2011 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | E350 (306Hp) 4MATIC BlueEfficitncy |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | E-klasse (W212) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4868 mm |
| Bredde | 1854 mm |
| Høyde | 1471 mm |
| Akselavstand | 2874 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3498 |
| Motor kw | 224 kw |
| Motor hk | 300 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 224 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |