Generell informasjon
| År | 2015 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 500 4x4 4.0 AT (422 HP) 4WD |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | G-klasse II (W463) Facelift 3 |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4500 mm |
| Bredde | 2100 mm |
| Høyde | 2235 mm |
| Akselavstand | 2850 |
| Vekt | 2235 kg |
| Maks bredde | 3490 kg |
| Bootkapasitet | 480 l |
Motoroverføring
| Motor | 3982 |
| Motor kw | 309 kw |
| Motor hk | 414 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 309 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 96 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 325/55/R22 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 210 km/h |
| Akselerasjon | 7.4 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |