Generell informasjon
| År | 2015 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 400 3.0 AT (333 HP) 4WD |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Maybach S-klasse Sedan |
| dører | 4 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5453 mm |
| Bredde | 1899 mm |
| Høyde | 1498 mm |
| Akselavstand | 3365 |
| Vekt | 1498 kg |
| Maks bredde | 2670 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2996 |
| Motor kw | 244 kw |
| Motor hk | 327 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 244 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 80 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/50/R18, 245/50/R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.1 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |