Generell informasjon
| År | 2011 - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 55 AMG 5.5 AT (421 HP) |
| Kroppstype | Roadster |
| Modell | SLK-klasse AMG III (R172) Roadster |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4146 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1301 mm |
| Akselavstand | 2430 |
| Vekt | 1301 kg |
| Maks bredde | 1910 kg |
| Bootkapasitet | 225 l |
Motoroverføring
| Motor | 5461 |
| Motor kw | 309 kw |
| Motor hk | 414 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 309 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/40/R18, 255/35/R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 4.6 s |
| Drivstoffby | 12 l/100km |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |