Generell informasjon
| År | 1996 - 2000 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 200 Kompressor (192 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | SLK (R170) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3995 mm |
| Bredde | 1715 mm |
| Høyde | 1289 mm |
| Akselavstand | 2400 |
| Vekt | 1289 kg |
| Maks bredde | 1585 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 141 kw |
| Motor hk | 189 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 141 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 89,9 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 53 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R 16 - 225/50 R 16 |
| hjul | 7J - 8J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 7.7 s |
| Drivstoffby | 13 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |