Generell informasjon
| År | 2001 - 2004 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 32 AMG (354 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | SLK (R170) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4010 mm |
| Bredde | 1712 mm |
| Høyde | 1270 mm |
| Akselavstand | 2400 |
| Vekt | 1270 kg |
| Maks bredde | 1755 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3199 |
| Motor kw | 260 kw |
| Motor hk | 348 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 260 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 89,9 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45 - 245/40 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 5.2 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.3 l/100km |