Generell informasjon
| År | 2000 - 2004 |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 320 (218 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | SLK (R170) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4010 mm |
| Bredde | 1715 mm |
| Høyde | 1260 mm |
| Akselavstand | 2400 |
| Vekt | 1260 kg |
| Maks bredde | 1665 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3199 |
| Motor kw | 160 kw |
| Motor hk | 214 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 160 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 89,9 mm |
| Ventiler i sylindere | 3 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55-225/50R16 |
| hjul | 7J - 8J |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 245 km/h |
| Akselerasjon | 6.9 s |
| Drivstoffby | 15.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |