Generell informasjon
| År | 2010 - - |
| Merke | Mercedes-Benz |
| Motor | 6.3L (571HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | SLS AMG (C197) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4638 mm |
| Bredde | 1939 mm |
| Høyde | 1262 mm |
| Akselavstand | 2680 |
| Vekt | 1262 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 6208 |
| Motor kw | 419 kw |
| Motor hk | 561 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 419 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 102,2 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | - |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 317 km/h |
| Akselerasjon | 3.8 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 13.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |