Generell informasjon
| År | 1986 - 1986 |
| Merke | Mercury |
| Motor | 2.5i (90HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Sable I |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4882 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1382 mm |
| Akselavstand | 2700 |
| Vekt | 1382 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2496 |
| Motor kw | 66 kw |
| Motor hk | 88 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 66 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 3 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 61 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 185 km/h |
| Akselerasjon | 9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.7 l/100km |