Generell informasjon
| År | 1996 - 1999 |
| Merke | Mercury |
| Motor | 3.0i V6 (145HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Sable III Station Wagon |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5060 mm |
| Bredde | 1850 mm |
| Høyde | 1460 mm |
| Akselavstand | 2760 |
| Vekt | 1460 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2986 |
| Motor kw | 106 kw |
| Motor hk | 142 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 106 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 89 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 4 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 61 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 190 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 12.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |