Generell informasjon
| År | 2007 - 2010 |
| Merke | MINI |
| Motor | 1.6TD (109Hp) |
| Kroppstype | - |
| Modell | Cooper D |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3710 mm |
| Bredde | 1683 mm |
| Høyde | 1407 mm |
| Akselavstand | 2467 |
| Vekt | 1407 kg |
| Maks bredde | 1560 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1560 |
| Motor kw | 80 kw |
| Motor hk | 107 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 80 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 40 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 195 km/h |
| Akselerasjon | 9.9 s |
| Drivstoffby | 5.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.4 l/100km |