Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Mitsubishi |
| Motor | 6.1 SRT HEMI V8 (425) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Challenger SRT8 |
| dører | 2 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5021 mm |
| Bredde | 1923 mm |
| Høyde | 1448 mm |
| Akselavstand | 2946 |
| Vekt | 1448 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 6059 |
| Motor kw | 312 kw |
| Motor hk | 418 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 312 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 103,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/45ZR20 |
| hjul | 20 x 9.0" |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 270 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |