Generell informasjon
| År | 1988 - 1990 |
| Merke | Mitsubishi |
| Motor | 1.6 DOHC (160 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Colt III (C50) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3950 mm |
| Bredde | 1670 mm |
| Høyde | 1380 mm |
| Akselavstand | 2385 |
| Vekt | 1380 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1595 |
| Motor kw | 117 kw |
| Motor hk | 157 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 117 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,3 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/70 R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 203 km/h |
| Akselerasjon | 6.7 s |
| Drivstoffby | 10 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.2 l/100km |