Generell informasjon
| År | 2000 - 2003 |
| Merke | Mitsubishi |
| Motor | 1.3 i 16V (82 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Colt V (CJO) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3880 mm |
| Bredde | 1680 mm |
| Høyde | 1365 mm |
| Akselavstand | 2415 |
| Vekt | 1365 kg |
| Maks bredde | 1445 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1299 |
| Motor kw | 60 kw |
| Motor hk | 80 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 60 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 71 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/70 R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 170 km/h |
| Akselerasjon | 12.5 s |
| Drivstoffby | 9.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |