Generell informasjon
| År | 2004 - 2012 |
| Merke | Mitsubishi |
| Motor | 1.5d AT MT (95 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Colt VII |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3870 mm |
| Bredde | 1695 mm |
| Høyde | 1550 mm |
| Akselavstand | 2500 |
| Vekt | 1550 kg |
| Maks bredde | 1570 kg |
| Bootkapasitet | 760 l |
Motoroverføring
| Motor | 1493 |
| Motor kw | 70 kw |
| Motor hk | 94 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 70 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 3 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 47 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/65 R14 |
| hjul | 5.5J x 14 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 180 km/h |
| Akselerasjon | 9.9 s |
| Drivstoffby | 5.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.6 l/100km |