Generell informasjon
| År | 1976 - 1988 |
| Merke | Moskvic |
| Motor | 1.5 (68 Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 21406 |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4250 mm |
| Bredde | 1550 mm |
| Høyde | 1480 mm |
| Akselavstand | 2400 |
| Vekt | 1480 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1479 |
| Motor kw | 50 kw |
| Motor hk | 67 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 50 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 82 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-80 |
| Drivstoffkapasitet | 46 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 165/80 R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 140 km/h |
| Akselerasjon | 19 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 7.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.2 l/100km |