Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Nissan |
| Motor | 1.6I (114 HP) 2 WD |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Qashqai+2 |
| dører | 5 |
| seter | 7 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4525 mm |
| Bredde | 1783 mm |
| Høyde | 1645 mm |
| Akselavstand | 2765 |
| Vekt | 1645 kg |
| Maks bredde | 2078 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 78,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/65R16 |
| hjul | 16x6.5JJ |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 174 km/h |
| Akselerasjon | 12.9 s |
| Drivstoffby | 8.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7 l/100km |