Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Nissan |
| Motor | 2.0I (141 HP) 4WD CVT |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Qashqai+2 |
| dører | 5 |
| seter | 7 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4525 mm |
| Bredde | 1783 mm |
| Høyde | 1645 mm |
| Akselavstand | 2765 |
| Vekt | 1645 kg |
| Maks bredde | 2189 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/60R17 |
| hjul | 17x6.5JJ |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 178 km/h |
| Akselerasjon | 11.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.3 l/100km |