Generell informasjon
| År | 1990 - 1993 |
| Merke | Opel |
| Motor | 2.5 i (140 HP) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Senator B |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4845 mm |
| Bredde | 1765 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2730 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | 2005 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2490 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 87 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/65 VR15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 210 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 13.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.6 l/100km |