Generell informasjon
| År | 1994 - 1996 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6 (104 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 106 I (1A|C) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3564 mm |
| Bredde | 1607 mm |
| Høyde | 1360 mm |
| Akselavstand | 2385 |
| Vekt | 1360 kg |
| Maks bredde | 1310 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1587 |
| Motor kw | 76 kw |
| Motor hk | 102 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 76 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 78,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 45 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/60 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 195 km/h |
| Akselerasjon | 10 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.6 l/100km |