Generell informasjon
| År | 1996 - 2000 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6 i (88 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 106 II (1) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3680 mm |
| Bredde | 1590 mm |
| Høyde | 1380 mm |
| Akselavstand | 2385 |
| Vekt | 1380 kg |
| Maks bredde | 1405 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1587 |
| Motor kw | 65 kw |
| Motor hk | 87 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 65 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 78,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 45 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 165/70 R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 185 km/h |
| Akselerasjon | 12.2 s |
| Drivstoffby | 9.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |