Generell informasjon
| År | 1996 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6 S16 (118 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 106 II (1) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3678 mm |
| Bredde | 1610 mm |
| Høyde | 1357 mm |
| Akselavstand | 2385 |
| Vekt | 1357 kg |
| Maks bredde | 1385 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1587 |
| Motor kw | 87 kw |
| Motor hk | 117 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 87 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 78,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 45 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/55R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 205 km/h |
| Akselerasjon | 8.7 s |
| Drivstoffby | 11.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |