Generell informasjon
| År | 2000 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6 (109 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 206 CC |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3835 mm |
| Bredde | 1673 mm |
| Høyde | 1374 mm |
| Akselavstand | 2442 |
| Vekt | 1374 kg |
| Maks bredde | 1535 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1587 |
| Motor kw | 80 kw |
| Motor hk | 107 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 80 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 78,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/55 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 185 km/h |
| Akselerasjon | 11.2 s |
| Drivstoffby | 9.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |