Generell informasjon
| År | 2000 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 2.0 S16 (135 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | 206 CC |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3835 mm |
| Bredde | 1673 mm |
| Høyde | 1373 mm |
| Akselavstand | 2442 |
| Vekt | 1373 kg |
| Maks bredde | 1562 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1997 |
| Motor kw | 99 kw |
| Motor hk | 133 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 99 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 47 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/45 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 204 km/h |
| Akselerasjon | 8.9 s |
| Drivstoffby | 11.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |