Generell informasjon
| År | 2002 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 2.0 GTi (136 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 206 SW |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4028 mm |
| Bredde | 1673 mm |
| Høyde | 1430 mm |
| Akselavstand | 2442 |
| Vekt | 1430 kg |
| Maks bredde | 1565 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1997 |
| Motor kw | 100 kw |
| Motor hk | 134 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 100 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/45 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 208 km/h |
| Akselerasjon | 9.9 s |
| Drivstoffby | 11 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |