Generell informasjon
| År | 2007 - 2009 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6HDi (90Hp) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 207 SW |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4160 mm |
| Bredde | 1750 mm |
| Høyde | 1510 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1510 kg |
| Maks bredde | 1741 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1560 |
| Motor kw | 66 kw |
| Motor hk | 88 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 66 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 75 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 182 km/h |
| Akselerasjon | 11.8 s |
| Drivstoffby | 5.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.6 l/100km |