Generell informasjon
| År | 2012 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.0i (68Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 208 5dr |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3962 mm |
| Bredde | 1739 mm |
| Høyde | 1460 mm |
| Akselavstand | 2538 |
| Vekt | 1460 kg |
| Maks bredde | 1484 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 999 |
| Motor kw | 50 kw |
| Motor hk | 67 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 50 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 71 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 R15, 195/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 163 km/h |
| Akselerasjon | 14 s |
| Drivstoffby | 5.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.3 l/100km |