Generell informasjon
| År | 1997 - 2000 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.8 (110 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 306 (7B) |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4232 mm |
| Bredde | 1689 mm |
| Høyde | 1386 mm |
| Akselavstand | 2580 |
| Vekt | 1386 kg |
| Maks bredde | 1625 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1761 |
| Motor kw | 81 kw |
| Motor hk | 109 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 81 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 192 km/h |
| Akselerasjon | 12.2 s |
| Drivstoffby | 11.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8 l/100km |