Generell informasjon
| År | 1996 - 2001 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6 (89 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 306 Cabrio (7D) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4144 mm |
| Bredde | 1689 mm |
| Høyde | 1356 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1356 kg |
| Maks bredde | 1550 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1587 |
| Motor kw | 65 kw |
| Motor hk | 87 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 65 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 78,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 177 km/h |
| Akselerasjon | 12.7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.7 l/100km |