Generell informasjon
| År | 1994 - 2001 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.8 (101 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | 306 Cabrio (7D) |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4144 mm |
| Bredde | 1689 mm |
| Høyde | 1356 mm |
| Akselavstand | 2540 |
| Vekt | 1356 kg |
| Maks bredde | 1570 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1762 |
| Motor kw | 74 kw |
| Motor hk | 99 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 74 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 56 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/60 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 182 km/h |
| Akselerasjon | 12.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.2 l/100km |